Чим особливі літаки F-16, які хоче отримати Україна: Ігнат пояснив

Серед усіх сучасних винищувачів Україна хоче отримати саме F-16.

Причиною тому є їхня багатофункціональність пілоти змогли б виконувати як бойові завдання, так і посилити захист неба. Про це під час брифінгу сказав речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат.

“Передача літаків від союзників дуже допомогла б Україні на шляху до перемоги і деокупації наших земель. Скільки часу це займе тут можна говорити досить умовно, тому що є терміни надзвичайно великі, а в умовах війни такі терміни для навчання пілотів та інженерно-авіаційного складу не підходять в умовах війни”, сказав Ігнат.

За його словами, пілоти розповідають, що можуть опанувати літаки й за кілька тижнів. Але, як пояснив Ігнат, літати і здійснювати посадку це одне, а от воювати на цих винищувачах інше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В уряді Німеччини зробили заяву щодо постачання сучасних літаків Україні

“А саме застосовувати всі види озброєння, які має той самий F-16 літак, який може здійснювати удари по наземних цілях різними типами зброї (бомби, ракети тощо), а також стати частиною ППО, захищаючи небо від повітряних атак. Тому такий тип багатоцільового літака, який є найпоширенішим сьогодні у світі (F-16 є таким із них), міг би бути найкращим кандидатом для Повітряних сил, щоб стати основним типом багатоцільового літака”, пояснив Ігнат.

Він нагадав, що Україна наразі має на озброєнні чотири типи літаків: Су-27 і МіГ-29 (винищувачі), Су-25 (штурмовик) та Су-24 (бомбардувальник).

“А ось F-16 всі ці функції чотирьох літаків може в собі об’єднати і виконувати. Тому на нього більше звертається уваги щодо надання Україні”, зазначив речник командування Повітряних сил Збройних сил України.

Також він розповів, що список льотчиків, які у разі передачі F-16 будуть ними керувати, вже оформлений.

“Цей список вже давно готовий. Може, будуть якісь зміни, бо в нас війна. Командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук вже його погодив. І мова йде не тільки у необхідності пілотів, а й авіаційних інженерів тощо”, зауважив Ігнат.

Західні союзники почали дебати про постачання Україні сучасних винищувачів.

Це сталося після оголошення про передачу танків, передає Politico з посиланням на західних військових чиновників та дипломатів.

За інформацією видання, внутрішні дебати серед союзників ініціювало українське керівництво за підтримки країн Балтії. Суперечка може тривати довго, але низка європейських урядів уже не вважають цю ідею невдалою.