Німеччина відреагувала на чутки про “розкол у НАТО” через танки Leopard для України

Ситуацію з наданням Україні німецьких танків Leopard 2 не слід сприймати як “розкол серед країн НАТО”.

Про це після зустрічі з генсеком НАТО Єнсом Столтенберґом заявив новопризначений міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. Він закликав усіх не підсилювати враження того, що між союзниками немає єдності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Бундестазі провалили голосування за Leopard. Шольца закликають дати “зелене світло”

“Часто кажуть, що союзникам бракує єдності, що Німеччина ізольована. Але це не так. Закликаю всіх не підсилювати таке враження. Є партнери, які ще обдумують свої рішення, у той час, як інші готові рухатися вперед. Проте це не про роз’єднаність. Це процес, який триває. НАТО об’єднаний, ми співпрацюватимемо”, заявив Пісторіус.

Міністр оборони також додав, що нових рішень з боку Німеччини щодо постачання Україні танків поки немає, але Берлін “готує рішення, яке буде скоро”.

Німеччина вже отримала офіційний запит від Польщі щодо згоди на передачу Україні танків Leopard 2.

У Варшаві сподіваються, що Берлін ухвалить позитивне рішення. Про це у Twitter написав міністр оборони Польщі Маріуш Блащак.

Німеччина не перешкоджатиме іншими країнами-членами Євросоюзу передавати танки Leopard 2 Україні. На брифінгу за підсумками засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ про це сказав високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель.