Москва ‒ під “прицілом”: в РФ активізувались військкомати

У Росії активно готуються до нової хвилі мобілізації. Передбачається, що підвищену увагу військкомати РФ приділятимуть так званим “центральних регіонів”.

Зокрема, на підприємства Москви вже прибувають групи співробітників військкоматів для проведення “агітаційних заходів” серед працівників. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

Ці заходи супроводжують моральним тиском та, подекуди, залякуванням людей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт оцінив, скільки людей реально може мобілізувати РФ

“Відзначається, що найбільший інтерес воєнкомів викликають чоловіки віком 40-55 років, які відслужили строкову службу в армії та мають певні військові спеціальності. Посилюється агітаційна робота, спрямована на іноземних громадян. У першу чергу це стосується мігрантів з колишніх республік СРСР. Чоловікам призовного віку, які звертаються в органи влади для отримання громадянства РФ, пропонується підписати контракт на проходження військової служби. Після цього питання надання громадянства вирішується автоматично”, ‒ повідомляє українська розвідка.

Одночасно чиниться тиск на власників комерційних підприємств та приватних підприємців. Їх змушують робити “добровільні” пожертви на користь російської армії. Розміри цих “внесків” визначаються на розсуд “інспекторів”.

“Подекуди розміри таких поборів сягають кількох мільйонів рублів. Це, в свою чергу, примушує підприємців зменшувати витрати на розвиток бізнесу та зарплати співробітників. У багатьох випадках власники бізнесів вимушені скорочувати кількість утримуваних закладів та об’єм послуг”, ‒ йдеться у повідомленні.

Для москвичів придумали ще один вид “повинності” участь у “добровольчих патрулях”. Для цього формуються групи з кількох людей, які патрулюють центральні вулиці, площі, місця поблизу станцій метро та великих торгових центрів.

“Їхнє завдання запобігати можливому скупченню людей задля недопущення можливих протестних акцій. Згідно з отриманими інструкціями, “підозрілими” вважаються будь-які групи понад 20 осіб”, ‒ наголошують у ГУР.

Президент Росії Володимир Путін найближчими днями може оголосити в Росії другу хвилю мобілізації. Серед можливих дат 18 січня, вважає американський Інститут вивчення війни (ISW) у новому звіті.

У США вважають малоймовірним, що Росії вдасться підготувати та озброїти одночасно 500 тисяч солдатів, навіть якщо їх зможуть мобілізувати. Однак Сполучені Штати допоможуть українцям в будь-якому разі “взяти гору”, заявила заступниця державного секретаря США Венді Шерман у Києві.