На матч української тенісистки на Australian Open прийшли люди з російським прапором і у футболці Путіна. Інцидент засудив посол України

Байндл (№95 у світовому рейтингу WTA) грала проти росіянки Камілли Рахімової (110-та ракетка рейтингу WTA) і перемогла з рахунком 7:5, 6:7, 6:1. Тепер українка гратиме проти Кетрін Макнеллі (94-та у світі) зі США.

Перемозі українки не змогла завадити група вболівальників на трибунах, яка підтримувала тенісистку країни-агресора з прапором РФ і зображенням президента РФ Володимира Путіна на футболці. Їхні фотографії “Великий теніс України” продемонстрував у Twitter.

“Я була дуже здивована. Дуже дивна історія. Я не знаю, були ці хлопці росіяни чи ні, тому що я не чула їхніх розмов. Мені вони не дуже були схожі візуально на росіян, здавалося, що тільки один із них, який був у “російській” футболці, а інші були іноземці”, – прокоментувала Байндл цей епізод.

За словами української тенісистки, вона бачила, що компанія на трибуні вивісила російський прапор і чула, що вони підтримували Рахімову.

“Якихось фраз про Росію я не чула. Але ж вони явно хотіли щось цим продемонструвати. Загалом, я намагалася не слухати їх, не дивитися навіть у той кут. Я просто намагалася абстрагуватися від цієї провокації, не вступати в конфлікт, тому що для мене у пріоритеті була перемога над суперницею”, – пояснила Байндл.

Спортсменка зізналася, що емоції у неї виникали не лише від матчу, а й від ситуації з появою російського прапора.

“Тому я робила все, щоб залишатися в “коконі”, щоб не заводитися”, – підсумувала українка.

Посол України в Австралії Василь Мірошниченко у Twitter відреагував на появу на турнірі російської символіки та висунув вимогу до організаторів втрутитися.

“Я рішуче засуджую публічну демонстрацію російського прапора під час сьогоднішньої гри української тенісистки Катерини Байндл на Australian Open. Я закликаю Tennis Australia негайно забезпечити дотримання своєї політики “нейтрального прапора”, – написав Мірошниченко.

Контекст:

Australian Open у 2023 році відбувається у Мельбурні на хардовому покритті з 16-го до 29 січня. Призовий фонд турніру становить 30 млн австралійських доларів (приблизно $21 млн).

На Australian Open-2023 допустили тенісистів із Росії і Білорусі, їм дозволили виступити під нейтральним прапором.

Станом на вечір 16 січня перше коло жіночого одиночного розряду ще не завершилося. У друге коло одиночного розряду Australian Open пройшли три українські тенісистки з п’яти.