Норвегія завантажила гігантський літак допомогою для ЗСУ: ЗМІ показало фото

Норвегія передала українській армії нову партію військової допомоги.

До неї увійшли одна самохідна артилерійська установка M109 “Паладін”, 20 тис. запчастин для раніше наданих установок, 55 тис. одиниць зимового одягу, 55 тис. ІПП і 30 тис. сухпайків, пише TV2.no.

Зазначається, що доставляли вантаж таємно. Лише невелика кількість людей у Норвегії була проінформована про майбутню відправку.

“Зараз відправлять польові пайки та медичне обладнання. Норвегія також відправляє зимовий одяг та запасні частини для попередніх постачань”, розповів представник збройних сил Норвегії Олександр Енгборг Хаге.

У день завантаження допомоги на аеродром у Гардермуен (Осло) прибув один із найбільших у світі транспортних літаків. Авіакомпанія і екіпаж з України. Під одним із вікон було написано: “Будь хоробрим, як Буча”.

“Українці, напевно, питали про зимовий одяг. Низка країн, у тому числі наші скандинавські друзі, зараз об’єднують зусилля, щоб пожертвувати одяг. Зараз у цьому є велика необхідність”, сказав міністр оборони Норвегії Бьорн Арільд Грам.

Вантажівки одна за іншою в’їжджали до носової частини гігантського літака. Вже наступного дня він був готовий до відльоту, за даними видання.

Норвезька допомога збирається на секретній базі та зберігається разом із постачанням інших країн, перш ніж її доставлять в Україну.

“Завдяки цим пожертвуванням Україна придбала підвищену бойову міць. У цьому немає жодних сумнівів. Тепер вони мають зброю, яка дає їм можливість використовувати стандартні боєприпаси НАТО”, розповів начальник відділу артилерії та бойової протиповітряної оборони компанії Rena полковник Крістіан Лієн.

Доповнюється…