Скільки українців готові виїхати за кордон у разі блекауту: опитування

65% українців у разі відключення електроенергії у холодну пору року залишатимуться на своєму нинішньому місці проживанні.
Про це свідчать результати дослідження, проведеного дослідницькою компанією Gradus Research.

Ще 14% респондентів, згідно з опитуванням, мають намір їхати в інші області України чи за кордон, а ще 20% не визначилися.

Таким чином, як зазначають соціологи, сумарно 34% респондентів можуть складати потенційну наступну міграційну хвилю, яка осяде в західних областях України та за кордоном.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли з’явиться світло: енергетики потішили прогнозом

Щодо ситуації з опаленням, то більшість (55%) опитаних при обігріві їх домівок залежать винятково від центрального опалення, тоді як винятково від автономного 33%, а 5% мають можливість одночасно користуватися і тим, і тим. Серед тих, хто має лише центральне опалення, близько половини (48%) опитаних декларують відсутність альтернативних способів обігріву власного житла, тоді як ті, хто має альтернативний спосіб, говорять, що це переважно електричні обігрівачі (48%).

При цьому графік відключень електроенергії є найбільш потрібною практичною інформацією, якої не вистачає 42% опитаних.

Опитування проведено дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку за фінансової підтримки Європейського Союзу та у партнерстві з Центром економічного відновлення. Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст з кількістю мешканців понад 50 тисяч у віці 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном. Опитано впродовж 21-24 жовтня 2000 респондентів.

Запорізька атомна електростанція отримала живлення після ракетної атаки окупантів 23 листопада. На Рівненській, Південноукраїнській та Хмельницькій АЕС запускають енергоблоки. Вони були відключені внаслідок зниження частоти в енергосистемі через пошкодження енергетичної інфраструктури росіянами, повідомили в Енергоатомі.

Персонал українських АЕС готовий оперативно реагувати на подібні ситуації, запевнили в компанії.