У Німеччині відреагували на пропозицію Польщі розмістити ЗРК Patriot в Україні

У Німеччині вважають, що пропозиція Польщі передати Україні запропоновані полякам американські зенітно-ракетні комплекси Patriot є вкрай передчасною, оскільки ці ЗРК нібито призначені для використання тільки на території країн НАТО.

Також у Німеччині вважають, що використання ЗРК за межами країн НАТО має бути узгоджене з іншими державами-членами Альянсу, повідомляє видання Spiegel з посиланням на міністра оборони Німеччини Крістін Ламбрехт.

“Ці Patriot є частиною вбудованої протиповітряної оборони НАТО, а це означає, що вони призначені для розгортання на території НАТО… Будь – яке використання за межами території НАТО вимагатиме попереднього обговорення з НАТО і союзниками” – заявила вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прем’єр Польщі відреагував на ідею передати німецькі ЗРК Patriot Україні

Ламбрехт, з усім тим, висловила впевненість, що Польща може розраховувати на допомогу союзників по НАТО, оскільки знаходиться в “незахищеній позиції”.

Німеччина запропонувала Варшаві систему протиракетної оборони Patriot, щоб допомогти їй захистити свій повітряний простір.

Польща відреагувала позитивно, заявивши, що дійсно хоче розмістити запропоновані Німеччиною системи протиповітряної оборони Patriot біля кордону з Україною. А потім у Польщі запропонували взагалі передати ці системи Україні – це допомогло б захистити та Україну і Польщу від ракет РФ.