Міжнародна асоціація боксу допустила спортсменів із Росії та Білорусі до змагань

“ІBA твердо переконана, що політика не повинна мати жодного впливу на спорт. Отже, всім спортсменам мають бути надані рівні умови”,– йдеться у заяві.

В асоціації заявили, що IBA має залишатися “політично нейтральною та незалежною”, і закликали “до миру”.

“ІBA закликає до миру і залишається миротворцем у будь-яких конфліктах. Крім цього, IBA зобов’язана забезпечити рівне ставлення до спортсменів та офіційних осіб змагань, незалежно від їхньої національності та місця проживання”,– заявили у IBA.

Рішенням асоціації команди з РФ та Білорусі не лише зможуть виступити під своїми прапорами, а й у разі завоювання золотої медалі пролунають національні гімни цих країн. Також до змагань повернуться їхні технічні представники.

Контекст:

Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого. У зв’язку з цим 28 лютого виконавча рада Міжнародного олімпійського комітету (МОК) рекомендувала виключити спортсменів із РФ та Білорусі зі всіх міжнародних змагань, а також не запрошувати на заходи чиновників із цих країн, а також не запрошувати на заходи чиновників із цих країн.

На підставі рішення МОК російських спортсменів не допустили до участі у багатьох турнірах, зокрема, з тенісу, футболу, хокею, баскетболу, а їхнім представникам заборонили участь у змаганнях, зокрема– з фігурного катання. Росію також позбавили права проведення чемпіонатів світу з хокею та волейболу.

Міністр спорту України Вадим Гутцайт заявив, що РФ та Білорусь відсторонені від участі у 90– 95% світових спортивних змагань. За його словами, це ” реальний удар по спорту цих країн”.

11 липня віце-президент МОК Крейг Ріді зазначив, що спортсмени з Росії та Білорусі навряд чи зможуть взяти участь в Олімпійських іграх у Парижі у 2024 році.