В ООН повідомили кількість зареєстрованих в Європі біженців з України

Українські переселенці

Загалом із кінця травня зареєстрованих для тимчасового захисту зафіксовано близько 1,25 мільйона

Кількість біженців з України зі статусом тимчасового захисту в Європі досягла майже 4,2 мільйона. Про це повідомило управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) на своєму сайті.

При цьому, за місяць з 30 серпня зростання становило 214,3 тисячі, тоді як за попередні п’ять тижнів – близько 260 тисяч. Загалом із кінця травня зареєстрованих для тимчасового захисту зафіксовано близько 1,25 мільйона.

Найбільший приріст за останній місяць показали:

  • Польща (майже 56 тисяч);
  • Німеччина (близько 39 тисяч);
  • Чехія (близько 15 тисяч);
  • Велика Британія, Румунія (близько 11 тисяч).
  • Нідерланди (близько 11 тисяч за два місяці). 

Згідно з даними ООН, найбільше біженців зі статусом тимчасового захисту в Польщі – 1, 409 мільйонів. 

За даними польської Прикордонної служби, з початку повномасштабної війни в Україні в Польщу прибуло 6,432 мільйона осіб, а у зворотному напрямку поїхало 4,466 мільйона.

Слідом йдуть Німеччина і Чехія, де кількість зареєстрованих для тимчасового захисту біженців з України становить відповідно 709,15 тисяч і 438,93 тисяч відповідно. 

Загалом, за даними ООН на 27 вересня, з України з 24 лютого було зафіксовано 13,380 мільйона виїздів, тоді як в’їздів (без даних Угорщини, рф і білорусі і з 28 лютого) – 6,257 мільйона.

Нагадаємо, у липні Польща спростила правила отримання “карти поляка” для громадян України, які отримали притулок після російського вторгнення. 

Також відомо, що українським громадянам, які тимчасово перебуватимуть у Польщі, видаватимуть електронні посвідки, що дозволять перетинати кордони країн Євросоюзу і виїжджати за його межі.

  • Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій