Глава ФІФА має приїхати в Україну на місця злочинів Росії і зустрітися із Зеленським – гендиректор “Шахтаря”

За його словами, дії ФІФА після 2014 року стимулювали президента РФ Володимира Путіна розв’язати повномасштабну війну.

“Всі мали звернути увагу на те, що відбувалося, і всі промовчали. Ви бачите, що сталося далі, і стає зрозумілим, що 2018 рік був великою помилкою. Все це Путін проробляв у Криму і чекав реакції європейських організацій, а реакції не було. Це одна з причин того, що згодом сталося 24 лютого, коли на Україну напали.Це пов’язані історії.Якби у 2014 році була сильна реакція всього Європейського союзу, таких організацій, як ФІФА, всього світу, можливо, цієї (останньої) війни ніколи не було б. Але я вам говорю на 100%, коли ФІФА дозволяє Росії провести чемпіонат світу з футболу 2018 року, Путін вірить і вважає, що його дії відповідають нормі, що він може робити все більше кроків”,– заявив Палкін американським журналістам.

Він також обурений рішенням ФІФА щодо продажу прав на трансляції російським пропагандистам.

“Як це можливо, що всі у світі припинили спілкування, справи та бізнес з Росією, але водночас ФІФА зберігає телевізійний контракт на чемпіонат світу з Росією? Неймовірно, що відбувається. Можливо, ФІФА не розуміє, що відбувається в Україні. Можливо, [президент ФІФА Джанні] Інфантіно варто приїхати в Україну, щоб особисто побачити, що відбувається… Я хотів би, щоб Інфантіно зрозумів, щоб він приїхав в Україну і зустрівся з президентом нашої держави [Володимиром Зеленським], відвідав усі місця, де відбулися ці вбивства”,– наголосив гендиректор “Шахтаря”.

Також він розкритикував можливе проведення товариського матчу між Росією та Іраном.

“Як можна грати товариський матч з Іраном, коли Іран продає Росії ці бомбардують нашу територію, наших людей і наші будинки безпілотники? Чому немає більше [розголосу] про цю історію? Я не знаю, що ще потрібно зробити Росії, щоб ФІФА відреагував належним чином. Весь світ повинен сказати ФІФА: давайте, хлопці, давайте що-небудь міняти. ФІФА діє майже як монополія”,– резюмував Палкін.

Війна Росії проти України Головне (оновлюється)

Контекст:

28 лютого у зв’язку з вторгненням Росії в Україну ФІФА та УЄФА прийняли рішення, що всі російські команди, збірні та клуби мають бути виключені з турнірів ФІФА та УЄФА до подальшого повідомлення. “Президенти ФІФА та УЄФА сподіваються, що ситуація в Україні налагодиться якнайшвидше і футбол знову стане орієнтиром єдності та світу серед людей”,– йшлося у заяві.

Палкін закликав УЄФА та ФІФА “зробити ще один крок уперед і скасувати або призупинити членство Росії у своїх лавах “.