В Україні посилюється коронавірус – МОЗ

В Україні зростає кількість нових хворих на Covid-19.

У Міністерстві охорони здоров’я наголосили на необхідності вакцинації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перше українське місто повернуло обов’язковий масковий режим

“Відбувається традиційне зростання кількості нових хворих на Covid-19. Саме тому нагадуємо про важливість вакцинації, адже це єдиний спосіб захиститися від важкого перебігу хвороби та смерті”, йдеться у повідомленні.

В Україні використовується декілька вакцин. Для первинного курсу вакцинації можна використати: Comirnaty від Pfizer-BioNTech – дві дози вакцини з інтервалом у три тижні, CoronaVac від Sinovac Biotech – дві дози вакцини з інтервалом у 14-28 днів, Jcovden (Janssen) від JohnsonJohnson – достатньо однієї дози вакцини.

“При повному первинному курсі вакцинації будь-якою з цих вакцин генерується зелений Covid-сертифікат, який є підтвердженням пройденого курсу вакцинації”, нагадали у МОЗ.

Для вакцини Jcovden (Janssen) для деяких дат вакцинації сертифікат буде генеруватися лише з кінця жовтня через технічні обмеження.

Міністерство охорони здоров’я дозволило в Україні друге бустерне щеплення проти Covid-19 для всіх охочих. Другу бустерну дозу вакцини дозволили всім повнолітнім з інтервалом щонайменше чотири місяці після першої бустерної дози.

У міністерстві особливо радять робити другий бустер людям з хронічними захворюванням і тим, кому від 60 років.