Жодна країна світу стільки запасів не має – Маляр про зимову форму для ЗСУ

Україна не могла накопичити достатній запас зимової амуніції для військових заздалегідь.

Зимова форма для Збройних сил України почала надходити ще влітку, але накопичити запас не могли через масштабність потреби в забезпеченні, а також ризики знищення запасів. Про це розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр в інтерв’ю на Youtube-каналі “Ісландія”.

“Потрібно розуміти, в якій ситуації опинилась держава. У нас професійної армії на момент початку війни відповідно до закону було 215 тисяч. Відповідно, це одне забезпечення. Коли ми мобілізували дуже швидко сотні тисяч людей, яких треба одягти, нагодувати декілька разів в день, це безумовно інші обсяги. І в жодній країні світу, щоб одразу купити і привезти, стільки забезпечення немає”, зазначила вона.

За її словами, Міноборони довелось укладати багато контрактів і щодо закупок, і щодо пошиття за українськими стандартами зимової форми. Адже знайти її в необхідних об’ємах було нереально.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ прорвали оборону росіян на одному з напрямків: свіжа карта боїв від аналітиків ISW

“І не забувайте, що всі наші логістичні шляхи знищувала Росія, і знищує. Ми не можемо накопичувати на складах зараз нічого. Ми не можемо завести 500 тисяч амуніції і десь скласти, бо там не буде ракет. Ми диверсифікували всі ці ризики”, сказала Маляр.

Заступниця міністра нагадала, що в перші тижні війни в Україні була “зрада” щодо недостатньої наявності бронежилетів та касок. Однак на сьогодні у ЗСУ є запас і касок, і бронежилетів, і налагоджені додаткові постачання.

“По зимовій формі та ж сама історія. Це шалені обсяги”, повідомила Маляр.

Невеликі партії почали постачати ще з літа. Однак частину одягу ще шиють, сказала вона.

“На весь обсяг, який нам потрібен, контракти укладені. І постачання великими партіями уже почалося. Тобто ця проблема буде закрита так само, як і з бронежилетами. Але потрібно усвідомлювати, що це за обсяги. Їх немає десь на одній поличці піти і купити”, повідомила представниця Міноборони.

Зазначила, що в такій кількості надлишкової зимової форми, який би могли продати Україні, нема і у країн-партнерів. Тож Міноборони довелось вкладати багато різних контрактів, аби забезпечити весь обсяг.

Заступниця міністра уточнила, що зараз Сили безпеки та оборони, які включають не лише підрозділи ЗСУ, нараховують близько 1 млн людей.

Міністерство оборони Іспанії відправило вантажівку з медичними засобами. Також у відповідь на запит української влади щодо матеріалів та обмундирування для зимових умов, з Іспанії вже виїхало 20 вантажівок із спорядженням, яке протягом серпня підготував підрозділ матеріально-технічного забезпечення армії Іспанії.