“Якщо пекло існує, я побував у ньому двічі” – герой Азовсталі звернувся до українців

Захисник Маріуполя Артем Дибленко повернувся з російського полону й звернувся до українців з проханням.

Він розповів про те, як росіяни знущалися з воїнів. Опублікував допис у Facebook 23 вересня.

“Я повернувся. Якщо пекло існує, то я побував в ньому двічі. Спочатку Маріуполь та Азовсталь, які російські п*дараси буквально рівняли будинок за будинком. Потім російське СІЗО, де російські п*дараси намагалися вже “зруйнувати” мене й сотні побратимів”, ідеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ОП пояснили, чому звільнені командири не можуть повернутися з Туреччини

Дибленко розповів, що росіяни били полонених усім, чим тільки можна руками, ногами, палками. Били струмом, морили голодом.

“Чотири місяці, день у день. Я не розказуватиму в деталях, як минав мій день. Повірте, це було пекло. Але я вистояв. Мої побратими вистояли. Хоча когось уже нема в живих”, написав він.

У дописі також прикріпив своє фото. Зазначив, що публікує його не для того, щоб викликати жаль чи співчуття. А для того, щоб люди розуміли, що “там” відбувається.

“Ви запитуєте, чим мені допомогти. Нижче публікую номери карток. Допомогу можете надсилати туди. Я залишив в Азовсталі всю свою амуніцію, з якою пройшов Донецький аеропорт. Ну як залишив спалив, щоб п*дарам не дісталась. І щоб скоріше повернутися в стрій. Війна ж завтра не закінчиться, та ще й у Росії нових “вояк” мобілізують. Приватбанк 4731 2196 0039 7024. Монобанк 5375 4141 1309 2430″, додав Дибленко.

21 вересня з російського полону повернули 215 осіб. 200 захисників України обміняли на Віктора Медведчука.

Також з російського полону звільнили 10 іноземних військових, що служили в лавах Збройних сил України. Вдалося повернути тих, кого “засудили” до смертної кари в так званій ДНР.

Серед звільнених п’ятеро командирів: Денис Прокопенко “Редис”, Святослав Паламар “Калина”, Олег Хоменко, Сергій Волинський “Волина” й Денис Шлега.

Захисники Азовсталі чотири місяці перебували у російському полоні.

Оборона Маріуполя тривала 86 днів. 20 травня командир полку “Азов” підполковник Денис Прокопенко заявив, що найвище військове керівництво України віддало наказ про збереження життя і здоров’я військовослужбовців гарнізону й припинення оборони Маріуполя.