Захарова та Лавров розродилися черговою брехнею про війну в Україні

На ранок 23 вересня представники російської влади продовжили поширювати дезінформацію та маніпуляції щодо війни Російської Федерації проти України.

Їх традиційно зібрав і спростував Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони (РНБО) в Telegram.

Приклад №1

Речниця міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова вкотре звинуватила “київський режим” в обстрілі Запорізької атомної електростанції в Енергодарі.

“Якби Західні країни справді боялися ядерної катастрофи, вони прагнули б напоумити київський режим. До речі, тепер уже б і Євросоюз якось спробував напоумити Вашингтон і припинити обстріл ядерного об’єкта”, сказала вона.

У РНБО наголосили, що такою заявою Захарова дезінформує суспільство.

Приклад №2

Постійний представник Росії в ЄС Володимир Чижов прокоментував заяву голови євродипломатії Жозепа Борреля про створення трибуналу для росіян. У РНБО зауважили, що це маніпуляція.

“Суд буде, але лише для тих, хто реально винен в усьому, що сталося… (Тобто. Gazeta.ua) не для російського керівництва, а для київського режиму”, сказав він.

Приклад №3

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров продовжує тиражувати брехливі заяви про нібито ціли “спецоперації” в Україні та звинувачувати у всьому “київський режим”, який нібито “підтримує Захід”.

“Сергій Лавров поінформував делегацію Ліги арабських держав про українську кризу внаслідок держзаколоту за підтримки Заходу 2014 року і про ситуацію в Україні в контексті СВО. При цьому пріоритетом для РФ є захист мирного населення Донбасу, демілітаризація та денацифікація України”, заявили в МЗС РФ.

Це дезінформація.

Попри переговори про створення зони ядерної безпеки навколо Запорізької АЕС, Росія може влаштувати провокації на АЕС, повідомили американські військові аналітики. Росія використає переговори, щоб вкотре звинуватити Україну у порушенні безпеки на ЗАЕС. Переговори, які веде МАГАТЕ, навряд чи суттєво покращать ситуацію, вважають аналітики.

У ніч на 21 вересня російські окупанти знову обстріляли Запорізьку атомну електростанцію. Внаслідок атаки відключились блоковий трансформатор і трансформатори власних потреб енергоблока.