Путін невипадково провів обмін полоненими в день оголошення мобілізації – ISW

Російська влада спробувала применшити значення обміну військовополоненими з Україною, провівши обмін в той самий день, коли оголосили “часткову мобілізацію”.

Обмін “глибоко непопулярний серед російських націоналістів і мілблогерів”. Про це повідомив американський Інститут дослідження війни (ISW)

Аналітики стверджують, що Москва відкрито не дотримується обіцяних умов часткової мобілізації. Кремлівські квоти, ймовірно, змусять місцеву владу мобілізувати чоловіків незалежно від їхнього військового статусу і, ймовірно, стимулюватимуть непропорційно високу мобілізацію етнічно неросійських та іммігрантських громад.

Оголошення часткової мобілізації та нехтування параметрами мобілізації, може відштовхнути прошарки російської громадськості, які раніше терпиміше ставилися до повномасштабної війни Україні. Усе тому, що вона менше зачіпала їхні особисті інтереси, пояснив ISW.

21 вересня президент Росії Володимир Путін оголосив про часткову мобілізацію росіян. Призову підлягатимуть нібито тільки громадяни, які перебувають у запасі, вони проходитимуть додаткову підготовку з урахуванням війни в Україні. На службу хочуть призвати 300 тис. військовослужбовців резерву.

У Росії почалися акції протесту проти мобілізації, невдоволених затримували. У Москві та Воронежі затриманим почали видавати повістки до військкоматів.

Увечері того ж дня в рамках обміну з російськими окупантами вдалося звільнити 215 українських захисників. 200 захисників обміняли на кума Путіна Віктора Медведчука. Інших на 55 полонених росіян.

Серед звільнених також захисники Азовсталі, які чотири місяці перебували у російському полоні.

Оборона Маріуполя тривала 86 днів. 20 травня командир полку “Азов” підполковник Денис Прокопенко заявив, що найвище військове керівництво України віддало наказ про збереження життя і здоров’я військовослужбовців гарнізону і припинення оборони Маріуполя.