В Ізюмі може бути понад три місця масових поховань – заступник міського голови

На території звільненого Ізюму може бути може понад три місця масових поховань.

Кількість жертв серед місцевого населення росте. Про це розповів заступник Ізюмського міського голови Володимир Мацокін під час брифінгу 22 вересня, пише Gazeta.ua.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На початку окупації Ізюма росіяни забороняли ховати трупи ЗМІ

“Сьогодні триває ексгумація. Масові захоронення не в одному місці, а мінімум у трьох. Необхідно, щоб спеціалісти дослідили місця таких поховань. Якщо на початку ми оцінювали, що в Ізюмі близько тисячі жертв серед мирних жителів, то тепер ми бачимо, що ця цифра буде лише рости”, повідомив він.

Зараз містяни перестали боятися і більше почали розповідати про звірства росіян, додав.

“Всі ізюмці у важкому психологічному стані, позбавитись від наслідків шестимісячної окупації дуже важко”, – сказав посадовець.

Росіяни з перших днів повномасштабної війни почали обстрілювати Ізюм з авіації та артилерії. Загарбники знищили майже 80% житлової забудови міста та окупували населений пункт на початку квітня. Місцеві жителі опинилися у надважкому становищі й змушені були жити без електрики, води й газу.

Всього на місці масового поховання у звільненому Ізюмі було виявлено понад 450 тіл людей, убитих російськими окупантами. 450 тіл цивільних людей – зі слідами насильницької смерті та тортур. Серед них є діти та військовослужбовці.