МОЗ: в Україні виявили перший випадок віспи мавп

Мавпяча віспа

У пресслужбі розповіли, що наразі пацієнт госпіталізований до медичного закладу для стаціонарного лікування

В Україні зареєстрований перший випадок віспи мавп. У пресслужбі розповіли, що наразі пацієнт госпіталізований до медичного закладу для стаціонарного лікування. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

“15 вересня в Україні лабораторно підтвердили перший випадок віспи мавп. Наразі пацієнт госпіталізований до медичного закладу для стаціонарного лікування, він має легкий перебіг хвороби. Діагностувати захворювання вдалось завдяки ПЛР-дослідженню, яке було проведено обласним Центром контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Зараз триває епідеміологічне розслідування вказаного випадку”, – мовиться в повідомленні.

В МОЗ зазначили, що з метою збереження комфорту пацієнта область реєстрації випадку не наводиться.

“За словами пацієнта, він не мав контактів із хворими на віспу мавп та не виїздив за кордон. Тим не менш, поява симптомів захворювання і попередні результати збору епідеміологічного анамнезу вказують на те, що пацієнт був інфікований у одному з великих міст країни. Із симптомів захворювання у нього спостерігається підвищена температура, висип на тілі. З метою збереження комфорту пацієнта область реєстрації випадку не наводиться”, – розповіли в повідомленні. 

Як повідомляв 5.UA, у США підтвердили першу смерть від мавпячої віспи.

Нагадаємо, ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію через поширення мавпячої віспи.

Як повідомляв 5.UA, головний санітарний лікар розповів, чи загрожує Україні спалах мавпячої віспи.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.