Чергова провокація: окупанти вдалися до масових обстрілів по Запорізькій АЕС

Російські окупанти в Енергодарі Запорізької області влаштували чергову провокацію. Ворог сьогодні, 5 серпня, поцілив у бік Запорізької атомної електростанції.

Внаслідок їхнього обстрілу о 14.30 зафіксували три “прильоти” біля промислового майданчику ЗАЕС. Про це повідомив Енергоатом.

Загарбники влучили у високовольтну лінію звя’зку 330 кВ ВРП автотрансформатора ЗАЕС Запорізька ТЕС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З Енергодара неможлива евакуація назвали причину

“Незважаючи на провокації рашистів, ЗАЕС продовжує працювати і видавати потужність в енергосистему України через лінії, які працюють. Відповідно до їхньої пропускної спроможності було ухвалене рішення щодо розвантаження та відключення від мережі одного із працюючих енергоблоків Запорізької атомної станції”, йдеться в дописі.

Викидів та скидів радіоактивних речовин не зафіксовано, додали.

Російські терористи затягнули щонайменше 14 одиниць важкої військової техніки з боєкомплектом, зброю і вибухівку до машинної зали 1-го енергоблока Запорізької атомної електростанції. Весь арсенал ввезеної важкої техніки з боєкомплектом перебуває поруч з обладнанням, що забезпечує роботу турбогенератора.

Зокрема, близько до головного маслобака, де міститься легкозаймисте масло, яке охолоджує парову турбіну. Там же є вибухонебезпечний водень, який використовується для охолодження генератора.

Після п’яти місяців окупації наміри Росії щодо Запорізької АЕС залишаються неясними. Однак дії окупантів на об’єкті, ймовірно, підірвали безпеку нормальної роботи станції. Про це повідомляє міністерство оборони Великобританії.

Як наголошується в повідомленні, російські сили діють у районах, прилеглих до електростанції. І використовують артилерійські підрозділи, що базуються в цих районах, для обстрілів української території на західному березі Дніпра.