Із Героєм України Олексієм Вадатурським і його дружиною Раїсою прощаються у соборі

У Володимирському соборі Києва прощаються із Героєм України і генеральним директором компанії “Нібулон” Олексієм Вадатурським та його дружиною Раїсою. Обоє загинули 31 липня в Миколаєві під час ракетного обстрілу міста росіянами.

Прощання із подружжям організували у Києві через високий рівень ворожих обстрілів на півдні, повідомляли раніше в “Нібулоні”. Провести Вадатурських в останню путь прийшли їхні близькі, друзі та колеги, повідомляє кореспондентка Gazeta.ua.

Олексій Вадатурський був знаковою особистістю для України, розповів Gazeta.ua міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич.

“Олексій Опанасович був дуже знаковою фігурою. Звання Герой України отримав не по блату. Він доводив це звання своєю важкою працею щодня. Він показав, що він не якийсь там олігарх, а людина, яка важко працює і планує життя та бізнес. Тому навколо нього стало багато людей, які не тільки на нього працювали, а і брали з нього приклад”, – сказав мер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вадатурського вбили випадково Кім

Він додав, що попри значні статки, у повсякденному житті підприємець був скромним.

“По місту пересувався на Skoda Octavia білого кольору. А у більшості випадків повертався додому пішки. Ніколи не мав при собі охорони і коли його називають олігархом, то це знущання з його пам’яті. Він інвестував, заощаджував, вкладав і створював робочі місця. Це людина слова. У Миколаєві він ніколи не займав ніякої політичної позиції. Тобто, для нього всі президенти були однакові. Він міг робити їм зауваження, критикувати. Тому його всі вважали скалою, адміралом торгового флоту”, – додав Сєнкевич.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вадатурський знав, що на нього полюють журналіст

Олексій Вадатурський народився 8 вересня 1947-го в селі Бендзари на Одещині. У 1971 році закінчив Одеський технологічний інститут і почав працювати енергетиком на Трикратському комбінаті хлібопродуктів у Миколаївській області. Згодом став там головним інженером.

У 1980-1991-х роках був заступником начальника Миколаївського обласного управління хлібопродуктів. В 1991-му заснував аграрну компанію “Нібулон”, яка зараз є одним із найбільших українських сільськогосподарських виробників та експортерів. Широкому загалу “Нібулон” стала відомою, коли взялася відроджувати судноплавство і доставляти баржами кавуни до Києва. Олексій Опанасович був незмінним керівником компанії до кінця життя.

Звання Герой України отримав у листопаді 2007-го за внесок у зміцнення агропромислового комплексу України, досягнення високих показників у виробництві сільськогосподарської продукції та розвиток соціальної сфери.

Вадатурський постійно потрапляв до рейтингів найбагатших українців. Його статки оцінювалися у майже $500 млн.

Також сьогодні у Києві прощаються із військовим і поетом Глібом Бабічем. Він загинув 28 липня на передовій. Провести в останню путь воїна прийшли десятки людей. Серед них був і п’ятий президент України Петро Порошенко.

Гліба Бабіча поховають у Києві.