IBU в повному обсязі задовольнила пропозиції України щодо санкцій проти Росії та Білорусі

За словами міністра, санкційні обмеження вводять проти спортсменів за ведення їхніми країнами агресивної війни проти України.

“Наразі спортсмени й функціонери РФ та Білорусі відсторонені від усіх заходів під егідою IBU, у тому числі від конгресу IBU, який відбудеться у вересні 2022 року. Їм заборонено брати участь у змаганнях також під нейтральним прапором”, – написав Гутцайт.

За його словами, обмеження стосуватимуться всіх спортсменів та спортивних функціонерів країн-агресорів.  

“Ці обмеження є відчутними й тривалими. Принаймні спортивна спільнота в Росії визнає, що світові та європейські першості для їхніх біатлоністів тепер надовго закриті”, – повідомив міністр.

Контекст:

Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого. У зв’язку із цим 28 лютого виконавча рада Міжнародного олімпійського комітету рекомендувала виключити спортсменів із РФ та Білорусі з усіх міжнародних змагань, а також не запрошувати на заходи чиновників із цих країн.

На підставі рішення МОК російських спортсменів не допустили до участі в багатьох турнірах, зокрема з тенісу, футболу, хокею, баскетболу, а їхнім представникам заборонили участь у змаганнях, зокрема з фігурного катання. Росію також позбавили права проведення чемпіонатів світу з хокею та волейболу.

Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт заявив, що РФ і Білорусь усунено від участі у 90–95% світових спортивних змагань.