Банк розвитку: IBOX BANK готовий стати опорою України

Як наповнювати бюджет та відновлювати країну вже почали думати в IBOX BANK, одному із найстабільніших банків України за підсумками 2021 року.

Малі та середні підприємці у європейських країнах створюють від 45% до 60% ВВП. Водночас, в Україні показник ледве перевищує 15%. Ще до початку неоголошеної війни росією Україні економіка держави практично трималася на 300 великих підприємствах, але військові дії значно скоротили цей список.

Війна за Незалежність України та за наше європейське майбутнє вивела державу із зони комфорту. Тепер, щоб досягти довоєнних економічних показників, потрібні нові рішення та глобальні реформи. Двигуном економіки може стати розвиток малого та середнього підприємництва, вважають у IBOX BANK.


Альона Шевцова,
акціонер IBOX BANK

«Нам потрібен новий підхід і потрібні нові інструменти, IBOX BANK готовий підтримати Україну, ставши опорою для економіки, пропонуючи кредитування малому та середньому бізнесу з індивідуальним підходом до кожного молодого підприємця», – сказала акціонер фінустанови Альона Шевцова.

Однак у банку впевнені, що навіть найпривабливіші кредитні ставки не створять підприємницький бум після закінчення війни – потрібні реформи.


Альона Шевцова,
акціонер IBOX BANK

«Регулюючі органи мають надавати бізнесу допомогу у розвитку, а не контролювати його роботу. Потрібні податкові пільги. І, звісно, ​​дешеві довгі кредити. Тоді Україна матиме процвітаючу економіку, ми зможемо бути на одному рівні з Європою», – сказала акціонер АТ «АЙБОКС БАНК» Альона Шевцова.

Водночас безпека держави залежить від того, наскільки є сильною економіка України. Проте, від початку воєнного стану в країні ключову роль у забезпеченні безпеки держави відіграє саме український бізнес, який надає безпрецедентну підтримку країні поряд із міжнародною спільнотою.

З першого дня військової агресії росії АТ «АЙБОКС БАНК», як і більшість приватних бізнесів, активно протистоїть окупанту та системно допомагає країні на економічному, дипломатичному та бізнес-фронтах.

Бізнес як опора економіки держави

Вже через чотири дні після вторгнення армії окупанта, у «АЙБОКС БАНК» провели загальні збори акціонерів і вирішили капіталізувати весь минулорічний дохід. Тобто збільшили капітал банку на півмільярда гривень. Таке рішення економічного патріотизму дозволило посилити як стійкість банку, так і зміцнити економіку країни.

Лише за 2022 рік банк сплатив майже 30 млн. податків, серед яких податок на прибуток – 20 509 027 грн., ПДВ – 6 088 725 грн., місцеві податки (податок на землю, податок на нерухомість) – 135 273 грн. Крім того, військовий збір, ПДФО, ЄСВ для банку становили понад 35 млн грн.

На думку Голови Правління IBOX BANK Петра Мельника, цього року Україна може втратити половину національного валового продукту, але при цьому кожен українець усвідомлює ціну цих втрат.


Петро Мельник,
Голова Правління IBOX BANK

«Сьогодні ми всі просто робимо свою справу, стиснувши зуби 24/7, усі українці воюють за нашу волю. Сьогодні кожен має потребу бути причетним до Перемоги. І продаж ОВДП є одним із найефективніших інструментів для працівників тилу. Рекордні продажі облігацій показали, що наш ключовий принцип економічного патріотизму поділяють наші клієнти», – сказав Петро Мельник.

Голова Правління IBOX BANK також зазначив, що банк продав за рекордні терміни практично усі військові облігації на суму понад 20 мільйонів гривень.

Цільові державні цінні папери, випущені Міністерством фінансів України, це лише один із інструментів фінансування потреб Збройних сил України та потреб країни в умовах війни. Нині кожен бізнес, кожен громадянин будує нову країну, кожен українець сьогодні творить історію.

Сильна армія – гарантія безпеки України

У сьогоднішніх реаліях IBOX BANK зменшив закупівлю технічного обладнання. Але серед замовлень сьогодні домінує закупівля бронежилетів та касок, ліхтарів, військового одягу та спеціального військового обладнання. В IBOX BANK зазначають, що намагаються реагувати на кожне звернення, фінансово допомагаючи фондам, які забезпечують необхідним нашу армію.

Для фінустанови підтримка армії розпочалася з перших днів воєнного стану, коли 20 співробітників Першого транзакційного банку вирішили змінити ділові костюми на військову амуніцію, вирушивши захищати Україну зі зброєю в руках. IBOX BANK екіпірував колег та продовжує платити зарплату працівникам, зберігаючи за ними робочі місця.

Закінчення бойових дій на території України ще не означатиме, що наша країна вийшла із зони ризику виникнення воєнних конфліктів надалі. Це сьогодні розуміє, мабуть, кожен мешканець України. Тому в Україні існує велика кількість волонтерських організацій, які допомагають Національній гвардії, українській армії та іншим формуванням.

Відстоюючи територіальну цілісність України з першого дня воєнного стану, IBOX BANK надає фінансову підтримку ЗСУ, у тому числі адресну допомогу окремим військовим підрозділам, восьми благодійним фондам, серед яких і ті, що відкрили рахунки в IBOX BANK.

План відновлення України

Чинним фінансовим інструментом вже зарекомендувала себе програма 5-7-9%. Тільки за період воєнного стану укладено 10 823 кредитні договори на 40,82 млрд грн. У той же час, робота Фонду розвитку підприємництва може стати ключовою точкою забезпечення фінансової підтримки після закінчення війни.

Проте, експерти сходяться на думці, що Україні вкрай необхідний банк розвитку малого та середнього бізнесу, який поряд з учасниками держпрограм зможе надати підтримку приватним суб’єктам мікро-, малого та середнього підприємництва в Україні.


Альона Шевцова,
акціонер IBOX BANK

«Талановиті та працьовиті українці з бізнес-інтелектом давно готові до європейського майбутнього. Військова агресія з боку окупанта лише затвердила вектор нашого розвитку як європейської держави. Сьогодні ми на порозі світлого майбутнього і у подоланні кризи ми маємо використовувати весь світовий досвід та новітні технології – і сьогодні у нас для цього є увесь інструментарій», – впевнена акціонер IBOX BANK Альона Шевцова.

Незважаючи на військову агресію, банківський сектор зберігає ліквідність та стійкість. І поки економіка держави наполегливо бореться, як і кожен українець на своїй ділянці фронту, доти незламна віра в Перемогу буде сильнішою за будь-які перепони.