Нацбанк зберіг облікову ставку на рівні 25%: подробиці

Національний банк вирішив зберегти облікову ставку на рівні 25%.

Про це повідомляється на сайті НБУ.

«Ухвалене у червні рішення про підвищення облікової ставки позначатиметься на зростанні ринкових ставок. Збільшення привабливості гривневих активів разом з корекцією обмінного курсу знизить попит на валютному ринку. Це дасть змогу підтримувати достатній рівень міжнародних резервів і забезпечувати макрофінансову стабільність в Україні»

— Кирило Шевченко
голова НБУ

Рішення Нацбанку також пов’язане зі збережнням високої інфляції, яка на кінець року може перевищити 30%.

Базовий сценарій НБУ передбачає збереження облікової ставки на цьому рівні щонайменше до другого кварталу 2024 року. У випадку погіршення ситуації те реалізації ризиків (тривала війна, розбалансування державних фінансів, посилена еміграція, світова рецесія) ставку можуть, навпаки, підвищити.

Раніше ми писали, що Національний банк України вжив низку додаткових заходів для збалансування валютного ринку та підтримання стійкості економіки в умовах війни.

Також нагадаємо, що Національний банк України з 21 липня 2022 року підвищив офіційний курс долара до гривні на 25% – до 36,5686 грн/долар. До цього з 24 лютого курс був зафіксований на рівні 29,2549 гривень за долар.