В Литве заявили, что будут поддерживать Украину до победы в войне

Допомога Литви Україні триватиме доти, доки країна не переможе у війні з росією.

Про це заявила прем’єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте на конференції з відновлення України, організованій Міністерством економіки та інновацій у Вільнюсі, пише Delfi.

“Наша військова, гуманітарна та фінансова допомога Україні продовжуватиметься доти, доки Україна не виграє цю війну. Я сподіваюся, що це допоможе Україні швидше здобути перемогу”

— Інгріда Шимоніте
прем’єр-міністр Литви

За словами прем’єрки, територію України необхідно буде розмінувати, відновлювати зруйновану інфраструктуру країни, відбудовувати житлові будинки, школи, лікарні.

“У міру повернення українців додому з тимчасових притулків в Україні та за кордоном українська земля має бути розмінована, водо- та енергопостачання – відновлено, як мінімум відновлено основні дороги, мости та залізничні колії, потрібно, щоб функціонували дитячі садки, школи та лікарні, було відремонтовано житло, щоб до настання зими хоч би були дахи та вікна”

— Інгріда Шимоніте
прем’єр-міністр Литви

Раніше ми писали, що Литва закупила для України понад сто засобів протидії безпілотним літальним апаратам та радари до них. Антидрони допоможуть бійцям ЗСУ збивати російські БПЛА.

Також нагадаємо, що уряд Литви розширив обмеження на транзит товарів через свою територію в Калінінградську область росії.