Глава МЗС Британії боротиметься за крісло прем’єра

Міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс заявила, що планує вступити у боротьбу за пост лідера Консервативної партії, а відтак і прем‘єр-міністра країни. 

Глава МЗС Британії підкреслила, що у разі перемоги планує «знижувати податки від першого дня» свого прем‘єрства, повідомляє Sky News. На думку Трасс, податкова система має сприяти залученню бізнесу та інвестиції до країни. Відомо також, що Трасс хоче скасувати підвищення стягнень на національне страхування, яке впровадили у квітні. 

Ліз Трасс уже давно називають імовірною наступницею прем’єра Бориса Джонсона, який іде у відставку. Політика глави МЗС імпонує членам Консервативної партії, нагадало видання. 

Трасс стала десятим кандидатом, який офіційно оголосив про участь у перегонах.  Головні претенденти на пост прем’єр-міністра Великої Британії будуть ставитись до рф та України приблизно так само, як і Борис Джонсон, бо це не залежить від персоналій, заявив посол України у Великій Британії Вадим Пристайко.  

Нагадаємо, Борис Джонсон офіційно подав у відставку з поста лідера Консервативної партії та прем’єр-міністра Великої Британії. Водночас він запевнив: попри його відставку, британський курс на підтримку України не зміниться.

Джонсон буде залишатися на посаді до осені: спочатку консерватори оберуть нового главу, а нового прем’єра обиратимуть на з’їзді партії у жовтні.