В Раді повідомили, коли ухвалять необхідні для вступу України до ЄС закони

Перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко розповів, коли парламент ухвалить закони, необхідні Україні для початку переговорів про вступ до ЄС. Він сподівається, що необхідні документи будуть оформлені до кінця року.

Про це Олекандр Корнієнко розповів в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

«Думаю, що це все буде до нового року. Ми плануємо сімома питаннями – умовами кандидатства зайнятися щільно в найближчі кілька місяців, щоб до нового року з боку Ради все вирішити», – сказав Корнієнко.

В парламенті вже є програма-мінімум – проаналізувати, що саме має зробити Верховна Рада відповідно до рекомендацій Європейської комісії.

«Програма мінімум – розібратися з сімома пунктами Єврокомісії щодо кандидатства … виокремити з них те, що повинна зробити Рада… Там є, наприклад, закон (ухвалення закону) Про медіа, там є питання регулювання інтересів національних меншин, там же і питання КСУ (Конституційного Суду України), і по FATF – щодо відмивання грошей, де дуже багато проблем. Ми зараз все це аналізуємо, накопичуємо, і тільки-но буде зрозумілий таймер, одразу ж будемо приступати (до підготовки, розгляду та ухвалення законопроєктів)», – сказав перший віце-спікер.

Раніше повідомлялося, що питання щодо виділення Євросоюзом позики Україні в розмірі 1,5 мільярда євро застопорилося через застереження виконавчого органу ЄС щодо фінансових ризиків.

Депутати Європарламенту підтримали пропозицію Єврокомісії надати Україні перший транш макрофінансової допомоги у розмірі 1 млрд євро. Гроші підуть на латання дір у бюджеті

Раніше повідомлялося, що Україна вивчає можливість реструктуризації боргу, оскільки джерела фінансування можуть закінчитися.