Експрем’єра Ірландії не будуть судити за передачу конфіденційного медичного документа

Прокуратура Ірландії відмовилася висувати обвинувачення колишньому прем’єр-міністру Ірландії Лео Варадкару, якого підозрювали в переданні конфіденційного документа з однієї медичної організації іншій.

Про це повідомляє The Irish Times.

Розслідування стосується інциденту у 2019 році, коли Варадкар, який тоді очолював ірландський уряд, передав копію проєкту контракту на надання лікарських послуг, погодженого з Ірландською медичною асоціацією, своєму другу – главі вже неіснуючої Національної асоціації лікарів-терапевтів.

У жовтні 2020 року про це вперше стало відомо у ЗМІ, після чого Варадкару довелося виправдовуватися за свій вчинок. Він підтвердив, що справді передавав документ знайомому, визнав, що ухвалив «помилкове судження», але назвав розслідування проти нього «політично вмотивованим».

«Я завжди стверджував, що звинувачення, висунуті проти мене, є неправдивими. Я радий завершенню цього дуже ретельного розслідування”, – прокоментував Варадкар.

Відповідно до умов коаліційної угоди, укладеної ірландськими «Фіанна Файл», «Фіне Гейл» і «Зеленими» у 2020 році, Варадкар у середині грудня 2022 року знову повернеться на посаду прем’єра, яку нині обіймає Міхал Мартін.

Читайте також: 

Президент Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Ірландії Міхол Мартін провели особисту зустріч у Києві.

Міністри закордонних справ Ірландії та Німеччини закликають Британію не ухвалювати закон, що порушує угоду про Brexit.