У Києві після трагедії в Кременчуці проведуть низку перевірок ТРЦ: подробиці

У Києві поліція та Державна служба України з надзвичайних ситуацій перевірять дотримання правил евакуації в торговельних центрах Києва під час «повітряної тривоги». Також планують перевірити розташування укриттів у всьому місті.

Про це розповів керівник Київської міської прокуратури Олег Кіпер в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна».

Після трагедії в Кременчуці влада столиці запланувала низку перевірок ТЦ щодо дотримання правил евакуації під час «повітряної тривоги». Якщо дотримуватися протоколів дій під час обстрілів, можна запобігти тяжким наслідкам ворожих ракетних ударів, відзначив він.

«Перевірки проводитиме поліція спільно з ДСНС. У разі порушень цієї вимоги суб’єкту господарювання загрожує адміністративна відповідальність. Кримінальна ж настає, якщо порушення потягнуло тяжкі наслідки. Не хотілось би чекати на такі наслідки у столиці, тому такі перевірки потрібні», – пояснив прокурор.

Також важливо за допомогою медіа донести небезпеку нехтування сигналами «повітряної тривоги», тому він не виключає, що буде звертатися до київської влади з проханням розмістити покажчики місцерозташування укриттів.

«Можливо, ще одного листа місцевій владі скеруємо – є сенс візуалізувати, наприклад розмістити таблички із зазначенням напрямку укриття, алгоритму дій. Ми не можемо примусити київську владу в цьому напрямі працювати, але можемо робити кроки разом задля гарантування безпеки киян. Щонайменше там, де від нас щось залежить», – зазначив Кіпер.

Значних проблем із укриттями наразі у столиці немає, додав він.

«Не думаю, що в Києві є серйозні проблеми з укриттям. Окрім бомбосховищ, у нас є метро, є багато будинків із підземними паркінгами», – сказав Кіпер.

Раніше СБУ з’ясувала, що ТЦ у Кременчуці на Полтавщині рф знищила ракетами Х-22, випущеними з бомбардувальників у небі над Курськом.

Після ракетного удару росіян по ТРЦ у Кременчуку, який не закрився під час повітряної тривоги, ТРЦ у Києві змінять правила роботи. Деякі закриватимуться на вхід.

У Києві вирішили закрити всі дитячі майданчики та розважальні зони, які знаходяться на території торгових центрів.