Прокуратура арештувала сотні вагонів із міндобривами агресора

Україна арештувала майно підприємств рф і білорусі на понад 360 мільйонів гривень. Це залізничні контейнери із міндобривами.

Як повідомив Офіс генерального прокурора, арешт накладено на 315 залізничних контейнерів вартістю понад 10 млн грн та товарно-матеріальні цінності на суму понад 350 млн грн, які належать підприємствам вказаних країн. Прокуратура вказує, що у 300 вагонах були мінеральні добрива, які ввезли із порушенням митного законодавства.

Арештоване майно можуть конфіскувати у власність держави.

Раніше правоохоронці наклали арешт на 94 універсальні контейнери, які перебували у власності російських компаній, загальною вартістю майже 18 млн гривень. Контейнери передані в управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Також активи групи компаній російської Татнафти передані в управління Національному агентству України з виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Німеччина створить національний реєстр активів, які підпадають під санкції або мають незрозуміле походження, в рамках зусиль з підвищення ефективності санкцій проти росії.

Раніше президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн допустила використання заморожених російських активів для відбудови України.