Газпром подешевшав на 30%: що спричинило обвал акцій

Акції російського газового монополіста «Газпрому» впали більш ніж на 30%. Приводом стало рішення зборів акціонерів не сплачувати дивіденди, які підуть на податки.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані Московської біржі.

Згідно з даними біржі, акції впали до 207 рублів за штуку.

До цього загальні збори акціонерів ухвалили рішення не виплачувати дивіденди за минулий рік. Заступник голови правління РАО «Газпром» Фаміл Садигов заявив, що компанія «повинна бути готова виконати зобов’язання з виплати податків у підвищеному розмірі».

Раніше пропонувалося за 2021 рік виплатити по 52,53 рубля на акцію (або близько 1 долара за офіційним курсом). Всього планувалося виплатити 1,244 трлн рублів дивідендів.

Статутний капітал ПАТ «Газпром» сформований з 23,674 млрд звичайних акцій, з яких понад 50% контролює кремль.

Нагадаємо, Газпром повідомив 15 червня Енергокомпанію OMV з Австрії про зниження обсягу поставок газу. Також компанію Eni з Італії поінформували про скорочення постачання на 15%, Uniper із Німеччини — на 25%. Uniper, так само як і OMV, зазначив, що має змогу замістити поставки з інших джерел.

Як повідомлялося, «Газпром» різко знизить постачання газу через «Північний потік – 1». Причиною стала затримка з ремонтом агрегатів компанією Siemens.