У Кабміні підрахували кількість років, необхідних для вступу України в ЄС

На вступ України до Європейського Союзу може піти сім років. Оскільки для цього необхідно імплементувати великий масив законодавства ЄС.

«Вважаю, що немає (шансів вступити в ЄС в 2023 році, – ред.). Це неможливо процедурно, нетому, що Україна не впорається. За аналізом, сім років – це дуже добре. Я думаю, що виходити треба з цього», – заявила гендиректор Урядового офісу з координації євроінтеграції Наталія Форсюк, повідомляє «РБК-Україна».

Форсюк пояснила, що процедура вступу до ЄС буде тривалою, оскільки треба виконати рекомендації з висновків Єврокомісії. За її словами, за всіма умовами в України є прогрес – їх треба виконати, а не починати щось заново.

Форсюк додала, що після цього країни ЄС повинні підтримати відкриття переговорів з Україною, а Київ – почати імплементувати законодавство Євросоюзу, що є тривалою процедурою.

«Раніше цього часу – дуже малоймовірно через ту величезну кількість законодавства, яке нам треба не тільки прийняти, а й імплементувати в наше повсякденне життя. Тобто ми повинні повністю жити за законами Європи – економічно, політично, судово. Це не може статися за рік», – підкреслила вона.

Нагадаємо, Європейська рада під час саміту у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата на вступ до Європейського Союзу.

Раніше 28 лютого президент України Володимир Зеленський підписав заявку на вступ України до ЄС. Він заявив, що після повномасштабного вторгнення рф, Україна звернеться до Євросоюзу щодо невідкладного вступу за новою спеціальною процедурою.

На початку травня Україна заповнила другу і фінальну частину опитувальника для отримання статусу країни-кандидата на членство в ЄС.

8 червня Європейський парламент підтримав резолюцію, якою рекомендував Раді ЄС надати Україні статус кандидата на вступ до спільноти на саміті 23-24 червня. Також Європарламент буде радити закупити для України зброю для відбиття агресії рф.

17 червня Європейська комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Рішення ухвалене не через війну, а з огляду на досягнутий нашою країною за останні 8 років прогрес.

Статус України як кандидата на членство в ЄС, підтримав навіть типовий сателіт Кремля, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

Водночас, прем’єр-міністр Португалії Антоніу Кошта вважає, що інтеграція України в ЄС добром не закінчиться.