Експерти пояснили причини нових коливань на нафтовому ринку

Нафта в п’ятницю, 24 червня, торгується з незначним підвищенням. Ринок врівноважує побоювання з приводу уповільнення попиту через зниження економічної активності в США і невизначеністю пропозиції.

Ф’ючерси на нафту марки Brent виросли на 0,01% до 110,06 доларів за барель, в той час як ф’ючерси на американську нафту марки WTI виросли на 0,24% до 104,52 долара за барель. На попередній сесії ціни впали приблизно на 1,5%, повідомляє Reuters.

Індекс ділової активності в обробній промисловості і сфері послуг США виявився значно нижче очікувань, поряд з падінням даних по виробництву в Німеччині, сказав Стівен Іннес, керуючий партнер SPI Asset Management.

«У цих умовах більш високі ціни на сиру нафту стануть надчутливими до будь-якого передбачуваного чи іншого збільшення поставок», – сказав Іннес, зазначивши ознаки впливу скорочення російської нафти на нафтовий комплекс і посилення тиску на ОПЕК з метою збільшення видобутку.

Джерела повідомили, що ОПЕК і союзні країни-виробники, швидше за все, будуть дотримуватися плану прискореного збільшення видобутку в серпні в надії на зниження цін на нафту і зниження інфляції, оскільки президент США Джо Байден планує відвідати Саудівську Аравію.

Група ОПЕК+ домовилася на своєму останньому засіданні 2 червня збільшити видобуток на 648 тисяч барелів на добу в липні, або на 7% від світового попиту, і на такий же обсяг же суму в серпні в порівнянні з початковим планом по збільшенню видобутку на 432 тисяч барелів на добу.

Група намагалася досягти щомісячних цілей збільшення через недоінвестування в нафтові родовища деякими членами ОПЕК і, останнім часом, втрат у видобутку в росії.

Нагадаємо,  російський сектор сирої нафти, який постраждав від санкцій через вторгнення в Україну, був змушений шукати покупців за межами Заходу, одночасно звертаючись до російських перевізників і страховиків, щоб обробляти свій експорт. Зазначимо, що Індія утрималася від засудження рф та в останні місяці різко збільшила закупівлі російської нафти.  

Зараз Індія веде переговори з агресором та сподівається подвоїти імпорт російської нафти. При цьому поставки нафти з рф до Індії у 2022 році зросли на 20% порівняно із минулим роком. 

Нагадаємо, 3 червня ЄС схвалив шостий пакет санкцій проти рф, який передбачає часткове ембарго на нафту агресора. Євросоюз вирішив відмовитись від імпорту російської нафти протягом 6 місяців та від імпорту нафтопродуктів протягом 8 місяців. Виняток – імпорт сирої нафти трубопроводом до країн ЄС, які через  географічне положення перебувають в особливій залежності від поставок з росії.