Прем’єр Нідерландів розповів, як його переконали підтримати надання статусу кандидата Україні

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте виступав проти надання статусу кандидата на членство в ЄС Україні, бо вважав, що це робиться на емоціях. Але голова Єврокомісії переконала його, що тут є тверезий розрахунок.

Про це очільник нідерландського уряду Марк Рютте заявив журналістам перед початком засідання Європейської ради, на якій лідери країн Євросоюзу мають надати Україні статус кандидата. Рютте пояснив, чого він боявся: «Я трохи хвилювався, що рішення Єврокомісії буде продиктоване емоціями».
Але, зазначив нідерландський прем’єр, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зробила жорстку і чесну оцінку того, що Україна має зробити для отримання повноцінного членства у Євросоюзі. Ця позиція голови Єврокомісії і переконала очільника нідерландського уряду в збалансованості рішення про кандидатський статус.

Також Нідерланди просять Єврокомісію ретельно прописати умови для подальшого наближення України до членства в Євросоюзі. Амстердам наполягає на необхідності справедливих і суворих умов для Києва.

Напередодні під час візиту до Києва лідери Франції, Німеччини, Італії та Румунії заявили про підтримку негайного надання статусу кандидата на вступ до ЄС для України.

Також ми писали, що Європейський економічний і соціальний комітет підтримав резолюцію  щодо надання Україні статусу країни-кандидата на членство у ЄС, і цей документ підтримали 200 депутатів – майже усі, хто був на засіданні.