Прем’єр Португалії вважає, що інтеграція України в ЄС добром не закінчиться

Інтеграція України в Європейський Союз може призвести до його руйнування, а не зміцнення, і навіть може стати пасткою для самої держави, якщо не будуть ухвалені послідовні рішення.

Про це заявив прем’єр-міністр Португалії Антоніу Кошта, повідомляє Euractiv.

За його словами, тему України на парламентських дебатах португальського парламенту, підняв депутат від партії «Лівр» Руї Тавареш. Він засумнівався у планах Португалії щодо нової моделі розвитку країни, враховуючи перспективу розширення Європи.

Кошта заявив, що Португалія з самого початку стверджувала, що «ці приєднання потрібно сприймати серйозно», аби не створювати «помилкових очікувань».

«Але для того, щоб бути серйозним і послідовним, ЄС потребує нової інституційної та бюджетної архітектури під страхом того, що ця інтеграція буде не зміцненням ЄС, а його зривом, не підтримкою України, а пасткою для України», – сказав він.

Прем’єр-міністр зазначив, що, враховуючи майже одностайну підтримку всіх партій, Португалія буде керуватися думкою Європейської комісії щодо надання Україні та Молдові статусу країн-кандидатів на членство в ЄС.

Нагадаємо, 28 лютого президент України Володимир Зеленський підписав заявку на вступ України до ЄС. Він заявив, що після повномасштабного вторгнення рф, Україна звернеться до Євросоюзу щодо невідкладного вступу за новою спеціальною процедурою.

На початку травня Україна заповнила другу і фінальну частину опитувальника для отримання статусу країни-кандидата на членство в ЄС.

8 червня Європейський парламент підтримав резолюцію, якою рекомендував Раді ЄС надати Україні статус кандидата на вступ до спільноти на саміті 23-24 червня. Також Європарламент буде радити закупити для України зброю для відбиття агресії рф.

17 червня Європейська комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Рішення ухвалене не через війну, а з огляду на досягнутий нашою країною за останні 8 років прогрес.

Статус України як кандидата на членство в ЄС, підтримав навіть типовий сателіт Кремля, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

У підготованому проекті рішення саміту глав держав та урядів ЄС 23-24 червня зазначається, що Україна і Молдова отримують статус кандидата в члени Європейського Союзу.