«Зітруть із мапи»: прем’єр Естонії жорстко розкритикувала НАТО

Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас висловила незадоволення планом Північноатлантичного альянсу (НАТО) щодо захисту країн Балтії у разі війни. За її словами, у разі вторгнення росії, державу встигнуть стерти з мапи.

Про це повідомляє Financial Times.

За словами глави уряду, план НАТО передбачає, що країни Балтії можуть бути повністю окуповані та звільнені лише через 180 днів. За словами Каллас, лише за більше ніж 100 днів із початку війни на території України, росія вже спричинила воєнні злочини проти мирного населення.


Кая Каллас
прем’єр-міністр Естонії

«Якщо порівняти розміри України та країн Балтії, це означатиме повне знищення країн та нашої культури. Якщо ви бували в Таллінні і знаєте наше старе місто та віки історії та культури, які є там – все це буде стерто з карти, включаючи наших людей, нашу націю»

Сьогодні у кожній країні Балтії базуються близько півтори тисячі військових НАТО, які проходять ротацію. Концепція оборони передбачає, що противник буде побоюватися відповіді від Альянсу у разі вторгнення.

Каллас зауважила, що особисто розмовляла з солдатами НАТО. Вони не дуже захоплені ідею, що мають померти, у разі початку широкомасштабної війни.

Нагадаємо, днями Естонія звинуватила росію в тому, що її гелікоптер вперше порушив повітряний простір країни. Це гарно спланована провокація напередодні великого саміту НАТО 29-30 червня в Мадриді. Також росіяни проводять військові навчання, які щодня імітують ракетні удари по її території.

Водночас, загострюється ситуація довкола Литви. З 18 червня Литва заборонила транзитне перевезення товарів і технологій, на які накладені санкції, між росією та Калінінградською областю, що розташована між Литвою та Польщею.

У росії заявили, що транспортна блокада Калінінградської області «розв’язує їй руки», фактично пригрозивши відкритою війною ЄС і НАТО.

Секретар Ради безпеки рф Микола Патрушев відвідав Калінінградську область, де взяв провів нараду з національної безпеки.

Додамо, що 8 червня депутат російської Держдуми Євген Федоров вніс законопроект щодо скасування постанови Держради СРСР від 6 вересня 1991 року про визнання незалежності Литви. Він аргументував пропозицію тим, що країна незаконно отримала незалежність, адже постанову ухвалив неконституційний орган із порушенням вимог кількох статей Конституції СРСР.

Згодом Федоров також запропонував скасувати визнання незалежності Естонії, Латвії й України.