Рейдерство в Україні: кількість відкритих проваджень зменшилася майже вдесятеро

За січень-травень поточного року оприлюднено 51 кримінальне провадження за статтями, пов’язаними з рейдерством. Це майже вдесятеро менше проти аналогічного періоду 2021 року.

Про це передає Укрінформ з посиланням на платформу для роботи з відкритими державними даними Опендатабот.

«Кількість порушених проваджень щодо рейдерства у 2022 році в цілому й, зокрема, під час воєнного стану суттєво знизилась. Так, за 5 місяців поточного року обліковано 51 кримінальне провадження за статтями, пов’язаними з рейдерством. Це майже в 10 разів менше, ніж за аналогічний період у 2021 році», – йдеться в повідомленні.

Загалом за 3 місяці широкомасштабних воєнних дій зафіксовано лише 17 рейдерських атак. Зокрема, за відповідний період час до Мінюсту надійшло 109 скарг на реєстраційні дії, й більшість (95%) стосується рейдерства, вчиненого до початку повномасштабного вторгнення.

В підсумку січня-травня 2022 року надійшло 569 скарг: 461 у сфері нерухомості та 108 — бізнесу. Для порівняння, за аналогічний період 2021 року до Мін’юсту надійшло 1 633 скарги (1 336 скарги у сфері нерухомості та 297 — бізнесу), йдеться у повідомленні.

Значне зниження кількості кримінальних проваджень з приводу рейдерства пов’язано з тривалою забороною на вчинення реєстраційних дій як у нотаріусів, так і й у державних реєстраторів.

Також важливим фактором стали більш сувора відповідальність за правопорушення та видозмінена робота судової системи під час війни.

Як повідомлялось, у травні Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму протидії рейдерству»