Німеччина на зустрічі з членами G7 обговорить проект плана Маршалла для України

Проект перспективного плану Маршалла для України стане одним з питань, яке обговорюватимуть лідери країн «Великої сімки» на їх майбутньому саміті в Німеччині.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц сподівається на єдиний фронт довгострокової підтримки України. Канцлер заявив парламенту Німеччини, що відновлення України буде завданням кількох поколінь європейців, повідомляє AP News.

За його словами, для фінансування відновлення України протягом багатьох років будуть потрібні мільярди доларів, і перспективний план може спрацювати тільки в тому випадку, якщо європейські країни, інші великі країни-донори та міжнародні організації будуть працювати разом.

Канцлер Німеччини також переконаний, що дійсно вирішальне значення має структура такого плану відновлення: як здійснюватиметься координація на міжнародному рівні, як визначатимуться пріоритети в інвестуванні тощо.

Шольц також заявив, що разом з президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн має намір скликати конференцію експертів з відновлення України під егідою головування Німеччини в G7.

Нагадаємо, президент Всесвітнього економічного форуму у Давосі Берге Бренде закликав створити для відбудови України План Маршалла.  Пропонується відновлювати інфраструктуру, електроенергію, школи, дороги та мости на підконтрольних територіях.