Посол України готовий вибачитися перед Шольцем за «ліверну ковбасу»

Посол України в Німеччині Андрій Мельник хоче перепросити у канцлера Олафа Шольца за свою заяву про «ліверну ковбасу».

Про це повідомляє німецький таблоїд Bild.


Андрій Мельник
посол України в Німеччині

«Ця заява, про яку я після певного часу, звичайно, жалкую. Я особисто перепрошу перед ним»

Дипломат додав, що його заява була «дипломатично недоречною» й «образила багатьох людей не лише у Німеччині».

На початку травня Мельник розкритикував відмову Олафа Шольца відвідати Київ. Український дипломат сказав дослівно наступне:


Андрій Мельник
посол України в Німеччині

«Вдавати ображену ліверну ковбасу звучить не дуже по-державницьки»

А наприкінці травня Мельник розкритикував виступ канцлера Шольца на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Він наголосив, що Берлін підводить Київ у військовому плані, затягуючи поставки обіцяного озброєння.

Читайте також

Однак вже за місяць після скандальних заяв посла України, 16 червня Олаф Шольц приїхав до Києва разом з лідерами Франції, Італії та Румунії. Він офіційно заявив про підтримку надання Україні статусу кандидата на вступ в ЄС, а також пообіцяв подальшу військову допомогу боротьбі з російським вторгненням.

Зокрема, канцлер ФРН пообіцяв передати Україні обіцяні самохідні гаубиці, РСЗВ, самохідні установки Gepard та систему ППО IRIS. До слова, партія самохідних артилерійських установок Panzerhaubitzen 2000 вже прибула до України.

Після візиту до Києва, Олаф Шольц заявив, що вважає немислимим якесь партнерство Заходу з імперіалістичною росією путіна.

Також Шольц проти мирного договору між Україною та росією на умовах путіна. Він пообіцяв не змушувати президента Володимира Зеленського щось підписувати на шкоду національним інтересам нашої країни.