Північний потік: Німеччина і Канада терміново вирішують проблему з турбінами

Канада і Німеччина активно займаються пошуком рішення ситуації із турбінами Siemens для російського газопроводу Північний потік-1. Обладнання застрягло на ремонті у Канаді через санкції проти росії, тож газогін без них працює лише на 40%, стверджують в рф.

Про це повідомив міністр природних ресурсів Канади Джонатан Вілкінсон, інформує Bloomberg.  

Ми хочемо поважати санкції, тому що санкції були запроваджені не просто так. Але метою санкцій ніколи не було бажання завдати серйозних втрат Німеччині, одному з наших найближчих друзів і союзників. Тому ми дуже стурбовані цим питанням. Ми ведемо переговори з Німеччиною, намагаючись знайти спосіб, як можна було б забезпечити постачання газу. Існують різні варіанти, які ми можемо розглянути 

— Джонатан Вілкінсон
міністр природних ресурсів Канади

Турбіни Північного потоку були виготовлені у Канаді й мають проходити технічне обслуговування на заводі в Монреалі. За даними видання, в Канаді є тільки одна турбіна. Решта – в рф, і якщо вірити Газпрому, не всі з них працюють.

«Північний потік-1» є частиною магістрального газопроводу між рф і Німеччиною, який проходить по дну Балтійського моря. Він є морською частиною однієї з гілок системи газопроводів «Ямал – Європа». Також у гілку входять газопровід «Грязовець – Виборг» в рф та газопроводи Opal і NEL в Німеччині. 

Нагадаємо, Україна закликала ЄС зупинити «Північний потік-1». Тим часом і «Газпром» вирішив різко знизити постачання газу через «Північний потік – 1». Причиною стала затримка з ремонтом агрегатів компанією Siemens.

рф може узагалі зупинити газопровід «Північний потік-1» через проблеми з ремонтом турбін компанією Siemens. 

Російський Газпром, який 14 червня урізав прокачування газу через «Північний потік-1» у Європу з 167 млн кубометрів на добу до 100 млн куб, оголосив про нове зниження ще на третину.