Зеленський зв’язався із прем’єром Болгарії: про що говорили

Президент України Володимир Зеленський провів розмову із прем’єр-міністром Болгарії  Кирилом Петковим та подякував Болгарії за готовність підтримати надання Україні статусу кандидата у члени ЄС. 

 Про це український лідер розповів у соцмережах.

«Звірили годинники з Прем’єр-міністром Болгарії Кирилом Петковим перед засіданням Європейської ради. Висловив подяку Болгарії за готовність підтримати надання нашій державі статусу країни – кандидата на вступ до ЄС» 

— Володимир Зеленський
Президент України

Країни ЄС мають намір надати Україні статус кандидата на вступ 23-24 червня.

28 лютого президент України Володимир Зеленський підписав заявку на вступ України до ЄС. Він заявив, що після повномасштабного вторгнення рф, Україна звернеться до Євросоюзу щодо невідкладного вступу за новою спеціальною процедурою.

На початку травня Україна заповнила другу і фінальну частину опитувальника для отримання статусу країни-кандидата на членство в ЄС.

8 червня Європейський парламент підтримав резолюцію, якою рекомендував Раді ЄС надати Україні статус кандидата на вступ до спільноти на саміті 23-24 червня. Також Європарламент буде радити закупити для України зброю для відбиття агресії рф.

17 червня Європейська комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Рішення ухвалене не через війну, а з огляду на досягнутий нашою країною за останні 8 років прогрес.

Слідом за Швецією, Данія та Нідерланди змінили свою позицію та будуть голосувати в Раді ЄС за надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан підтримав надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС.