НАБУ затримало екс-директора державного підприємства: що інкримінують

21 червня 2022 року Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура затримали колишнього директора ДП «Укрекоресурси» за підозрою у розкраданні 13,69 млн грн.

Слідство має докази, що експосадовець разом із представниками приватних структур організували схему із закупівлі автоматів неналежної якості для приймання використаних поліетиленових пляшок та алюмінієвих банок, повідомили у НАБУ.

Дії всіх причетних осіб кваліфікували за ч.5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Їм повідомили їм про підозру.

Детективи НАБУ встановили, що у серпні 2012 року тодішній директор ДП «Укрекоресурси» доручив оголосити закупівлю 100 автоматів (фандоматів) із приймання використаної тари моделі МТ-500.

Фандомати, які мала поставити ця компанія за умовами договору, є складними технологічними пристроями, здатними приймати до 1000 поліетиленових пляшок та 800 алюмінієвих банок.

Їх виробляє єдина компанія, що зареєстрована у США, — RecycleTech. Однак, замість перемовин із цим виробником, українські підприємці підшукали іншу компанію в США, яка за 100 тис. дол. США (790 тис. грн за курсом НБУ на момент закупівлі) продала їм100 фандоматів із приймальною здатністю 300 поліетиленових пляшок і/або 400 алюмінієвих банок.

Згодом, як встановила проведена у межах розслідування експертиза, фандомати виявились непридатними для використання. В результаті таких дій учасники злочинної схеми заволоділи коштами державного підприємства у сумі 13,69 млн грн.

Вказано, що для надання видимості законності проведеної закупівлі учасники злочину ініціювали зміну до умов закупівлі, які стосувалися як технічних вимог до фандоматів, так і порядку розрахунків (повна передоплата, зміна вартості через нібито зміну курсу гривні до долара тощо). Задля маскування своїх злочинних дій вони також залучили посередника – компанію, зареєстровану у Панамі.

Раніше ми писали, що Національне антикорупційне бюро і антикорупційна прокуратура передали до суду кримінальне провадження, що стосується розробки квиткової системи для Kyiv Boryspil Express.

Також нагадаємо, що повноваження директора Національного антикорупційного бюро України після відставки Артема Ситника виконувати його перший заступник Гізо Углава.