У Стрийському парку облаштують простір для відпочинку переселенців – який матиме вигляд

У Стрийському парку у Львові облаштують громадський простір. Ним зможуть користуватися переселенці, що живуть у модульному містечку поруч.

Таке рішення ухвалив виконавчий комітет Львівської міськради.

На місці занедбаного фонтану з русалками хочуть створити громадський простір з місцями для відпочинку. Також там збудують тимчасову сцену для проведення масових заходів.

Простір і сцена діятимуть з травня до кінця жовтня.

Фонтан у Стрийському парку функціонував з 1894 року. У радянські роки на місці фонтану була клумба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Серед авторів – росіяни: у музеї Львова відкрили виставку політичної карикатури

Фонтан з русалками, що тримають вінок, встановили у 1980-х за проєктом архітектора Миколи Обідняка й скульптора Ярослава Скакуна. В останні роки він не функціонує.

19 квітня в Стрийському парку відкрили модульне містечко для переселенців. На вул. Уласа Самчука встановили контейнерні будиночки, в яких проживають 350 людей. Модульні будинки для переселенців Львову безплатно надав уряд Польщі.

Стрийський парк – один з найстаріших парків Львова, пам’ятка садово-паркового мистецтва національного значення. Розташований у місцевості Софіївка Галицького району.
Вважався найгарнішим парком міжвоєнної Польщі. Облаштування парку розпочато 1879 року. 2008-го у верхній частині Стрийського парку відкрили перший в Україні скейт-парк.