Українці дедалі активніше рвуться в ЄС і НАТО: результати соцопитування

Переважна більшість (87%) українців підтримали б вступ України до Європейського Союзу у разі проведення відповідного референдуму.

Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного 18-19 червня соціологічною групою «Рейтинг».

Проти вступу до євроспільноти, проголосували б 4% респондентів, не брали б участі у голосуванні 8%. Підтримка вступу до ЄС одностайна серед представників усіх макрорегіонів та вікових груп.

69% опитаних вірять у вступ до ЄС у перспективі 5 років (40% – протягом 1-2 років, 29% – протягом 5 років). Ще 14% вірять, що Україна стане членом ЄС у наступні 5-10 років, 3% – через 10-20 років. Лише 7% не вірять, що Україна інтегрується до Європейського Союзу.

Крім того, зросла підтримка вступу України до НАТО. На референдумі цю ініціативу підтримали б 76% українців, проти проголосували б 10%, не голосували б 12%.

У березні 2022 року вступ до Альянсу підтримували 68%.

На відміну від вступу до ЄС, вступ до НАТО більш обережно сприймають жителі сходу країни (55% – за вступ, 20% – проти, 22% не прийшли б на голосування), йдеться у результатах опитування.

Під час дослідження методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) було опитано 1200 респондентів у всіх підконтрольних уряду регіонах із працюючим українським мобільним зв’язком. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики. Вибірка репрезентативна за віком, статтю й типом поселення. Похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: трохи більше ніж 2,8%.

Читайте також

За результатами опитування соцслужби «Рейтинг» у грудні 2021 року, вступ до ЄС і НАТО підтримували більше половини опитаних респондентів.

В листопаді, на імовірному референдумі більше половини українців підтримали б вступ країни до НАТО й ЄС.

За результатами соцопитування КМІС у грудні 2021 року, на референдумі про вступ до ЄС, 67,1% серед усіх респондентів проголосували б «за», а 21,6% – «проти».