Вчені розповіли правду про прокляття Тутанхамона

Прокляття фараона Тутанхамона виявилась вигадкою.

Його придумав єгиптолог і журналіст Daily Mail Артур Вейгалл, повідомляє Telegraph.

Журналіста образило, що ексклюзивна історія про виявлення гробниці Тутанхамона потрапила до Times.

Британський археолог Говард Картер виявив гробницю фараона 4 листопада 1922 року. У лютому наступного року разом із британським єгиптологом Джорджем Карнарвоном увійшов до похоронної камери Тутанхамона. У похованні знайшли багато скарбів.

Карнарвон помер через шість тижнів після цього. Помирали люди, які або працювали на розкопках, або відвідували гробницю.

У день відкриття гробниці Вейгалл почув жарти Карнарвона. Казав, що помре протягом шести тижнів, якщо продовжить виявляти таку непошану до фараона. Він потім помер від зараження крові після укусу комара та пневмонію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У похованні жерця знайшли фігури слуг, які мали служити у потойбіччі

Вейгалл написав про це та історія стала сенсацією.

Учені підтвердили, що багато інших людей, які відвідали гробницю або допомогли її виявити, прожили довге та здорове життя.

“Насправді деякі зі смертей могли бути спровоковані бактеріями з гробниці, які вразили людей, які вже страждали на хронічні захворювання легень”, – пояснили дослідники.

У Єгипті розкопали місто, якому майже 3000 років, і яке вважають однією з найважливіших археологічних знахідок із часів віднайдення гробниці фараона Тутанхамона. Єгиптолог Захі Хавасс оголосив про відкриття “втраченого золотого міста” неподалік від Луксора.