Зеленський закликав до вступу в ще одну організацію

Україна має бути учасницею Ініціативи трьох морів.

Про це сказав президент Володимир Зеленський на саміті ІТМ, повідомляє Gazeta.ua.

“Це не правильно, що наша держава залишилася за межами цієї прекрасної ініціативи. Достатньо лише одного погляду на географічну мапу нашого регіону, щоб зрозуміти, що тільки з Україною країни можуть реалізувати весь свій потенціал”, – сказав.

Заявив про посилення співпраці в рамках Тримор’я.

“Кожна сфера, якою ми можемо займатися разом в рамках цієї ініціативи, вона ж насправді про безпеку. Постачання зброї для України, пального, збереження транспортних потоків, зелені коридори для експорту українського продовольства”, – зауважив.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни потоком машин вивозять крадене в окупований Крим

Зеленський назвав Тримор’я ефективним тилом для будь-якої країни регіону. “Якщо і їй також, не дай Боже, буде загрожувати Росія. Коли приходить ворог, усе має значення – дороги, залізниця, енергосистема, швидкість на кордонах”, – сказав.

Також назвав третю пропозицію.

“Третя пропозиція – енергетика. Україна має одне з найпотужніших газових сховищ в регіоні, розгалужену мережу постачання газу. Використовуючи потужність інтерконекторів (газопроводів. – Gazeta.ua) Польща – Словаччина, Польща – Україна, наявні в регіоні СПГ-термінали (зріджений природний газ – Gazeta.ua) ми можемо задовольнити потреби усіх країн Тримор’я”, – заявив.

Після повномасштабного російського вторгнення Україна приєдналась до енергосистеми ЄС, нагадав Зеленський.

“І зараз наш експорт електрики може стати внеском в енергобаланс ваших країн, який допоможе вам стати повністю незалежними від російського енергетичного тиску”, – сказав.

Ініціатива трьох морів – міжнародна економічна ініціатива, що об’єднує 12 країн Європейського Союзу, розташованих поблизу Балтійського, Чорного й Адріатичного морів.

Доповнюється.