Польща обурилася рішенням забрати в України «Євробачення»

Польська влада і телевізійники не погодилися з рішенням Європейської мовної спілки перенести «Євробачення-2023» з України у Британію та закликали сторони до переговорів.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Міністерства культури та національної спадщини Польщі.

Зазначається, що у Польщі підтримують позицію «Суспільного» та української влади, в якій вони закликають до переговорів щодо організації конкурсу за участю представників країни-переможця «Євробачення» цього року.

«Ми запевняємо вас у своїй постійній підтримці українського Суспільного мовника у пошуку такої організаційної моделі конкурсу «Євробачення-2023» наступного року, яка враховуватиме максимально можливу участь українських артистів та продюсерів, а також глядачів з України», – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, 14 червня відбулася офіційна стартова зустріч організаторів «Євробачення» від України з Наглядовою радою, партнерами Міжнародного пісенного конкурсу та основною командою EBU, розглянули питання гарантій та заходів підготовки, опитувальник із безпеки, потенційні локації для проведення конкурсу.

Водночас 17 червня EBU відмовила Україні у проведенні «Євробачення» у 2023 році після аналізу ситуації з безпекою у країні. А також заявила, що розпочне переговори з ВВС про можливе проведення конкурсу у Великій Британії.

Після цього міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що Україна не згодна з характером ухвалення рішення щодо неможливості проведення міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення-2023» у країні і зажадав його змінити.