російський рітейлер торгує одягом західних брендів, попри санкції

російський онлайн-рітейлер Wildberries продовжує продавати одяг від брендів Inditex, які призупинили діяльність у рф. Серед них – і головний лейбл Zara іспанської групи.

Про це повідомило видання The Business of Fashion.

Inditex заявила про призупинення діяльності ще 5 березня, на тлі російського широкомасштабного вторгнення в Україну. В росії працювало 502 магазини Inditex, з них 86 – під брендом Zara.

Однак, попри це російський рітейлер Wildberries продовжує продавати одяг, як і інші бренди Massimo Dutti і Pull&Bear.

«Ми купуємо товари, які продаємо у Wildberries без посередників, лише безпосередньо у виробників або офіційних дистриб’юторів», – йдеться в заяві Wildberries у вівторок.

Близьке до Inditex джерело заявило, що Wildberries продавала товари, які були вже у росії. Постачання нової продукції Inditex припинила. Товари багатьох інших західних брендів також доступні на Wildberries.

Зазначимо, що російський онлайн-рітейлер продає товари від електроніки до кухонного приладдя. Через санкції у рф легалізували так званий «паралельний імпорт». Він дозволяє роздрібним торговцям імпортувати продукцію з-за кордону без дозволу власника торгової марки.

Засновниця компанії, Тетяна Бакальчук, найбагатша жінка рф, назвала вищезазначену схему ефективною підтримкою малого та середнього бізнесу. Зокрема для імпорту соціально значущих товарів.

Зазначимо, що у 2020 році Україна наклала санкції на Wildberries та його засновницю. Через російський онлайн-магазин продавали товари із зображеннями владіміра путіна, символікою російських окупаційних сил і комунізму. Крім того, там поширювали російську пропаганду і форму російських солдатів. Санкції застосували також до Владислава Бакальчука, який є співвласником Wildberries, та керівників двох напрямків компанії Андрія Ревяшка й Олексія Кузьменка.

Компанія працює у тимчасово окупованому Криму. Крім того, знаходили зв’язок між Wildberries та главою АТ «Роснефть» Ігорєм Сечіним, віцепрезидентом «Роснефті» Сергеєм Цоєм, колишнім мером Москви Юрієм Лужковим та прем’єр-міністром рф Міхаілом Мішустіним.

Як повідомлялося, в росії на чверть впав продаж одягу через закриття найбільших міжнародних fashion-мереж.

Іспанський бренд одягу Mango вирішив остаточно відмовитись від прямих продажів у росії та передає 55 магазинів своїм франчайзі.

Інститут міжнародних фінансів прогнозує, що у 2022 році економіка росії впаде на 15% через війну. В огляді минулого тижня також прогнозується спад на 3% у 2023 році і зазначається, що війна «знищить п’ятнадцять років економічного зростання» агресора.