Всесвітня рада церков після критики Зеленського вирішила надіслати делегацію до Кирила

Всесвітня рада церков (ВРЦ) назвала вторгнення росії в Україну «жахливим провалом дипломатії, відповідальності та дотримання міжнародного права» та засудила війну рф проти України.

Відповідна заява була опублікована після засідання центрального комітету Всесвітньої ради церков у Женеві 15-18 червня.

ВРЦ направить виконуючого обов’язки генсека протоієрея Іоанна Саука (Румунська Православна Церква) з делегацією до Києва та москви, щоб зустрітися з керівництвом місцевих церков і «визначити, що сприяє миру і що необхідно, щоб закликати уряди до негайного припинення вогню та мирних».

Центральний комітет ради висловив «серйозні побоювання» щодо використання релігії для виправдання або підтримки війни, оскільки це «різко контрастує із християнським закликом бути миротворцями». Необхідний свіжий та критичний аналіз християнської віри у її відношенні до політики, нації та націоналізму, заявили у ВРЦ. Вони також закликали українських і російських церковних діячів протистояти «тривалим смертям і руйнуванням».

Війна з усіма наслідками, які вона спричиняє, несумісна з самою природою і волею Бога для людства і суперечить основним християнським принципам, заявили в раді.

Центральний комітет ВРЦ закликав усі сторони у конфлікті поважати принципи міжнародного гуманітарного права, зокрема щодо захисту цивільного населення та цивільної інфраструктури, а також гуманного ставлення до військовополонених.

Також рада наполягла на необхідності обміну військовополоненими та тілами загиблих солдатів між двома сторонами.

Як відомо, у травні папа Франциск розповів, що 16 березня розмовляв із патріархом Кирилом. За його словами, бесіда велася через Zoom і тривала близько 40 хвилин. Перші 20 хвилин Кирило з картою в руках зачитував йому причини, що виправдовують вторгнення Росії до України.

14 червня президент Володимир Зеленський заявив, що не розуміє, чому церковні лідери в Німеччині та інших країнах не засуджують главу російської православної церкви патріарха Кирила, який активно підтримує повномасштабну війну росії проти України.

Читайте також:

Главу РПЦ Кіріла виключили із санкційного пакету на «фінальному етапі», але Литва добиватиметься повторного внесення його імені.

Синод російської православної церкви прийняв кримські єпархії Української православної церкви МП під пряме підпорядкування московського патріарха Кирила.

Багато українських храмів УПЦ Московського патріархату  (РПЦ в Україні) перестали поминати під час служб ім’я російського патріарха Кирила.