Ще один крок до ЄС: Рада ратифікувала Стамбульську конвенцію

Верховна Рада схвалила ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, відомої також як Стамбульська конвенція.  

За ратифікацію документа проголосували 259 народних депутатів, проти – 4, утрималися – 25, пише УП.

Президент України Володимир Зеленський раніше заявляв, що ратифікація Конвенції в першу чергу сприятиме підвищенню політичного іміджу України на міжнародній арені як країни, що «послідовно дотримується взятих на себе зобов’язань у сфері захисту прав людини та основоположних свобод».

Україна підписала Стамбульську Конвенцію ще у 2011 році, але її ратифікація відкладалась. Спроби підтримати документ у парламенті провалились у 2016 та 2019 роках. Підтримка ж конвенції саме зараз стане гарним сигналом напередодні саміту, де Рада ЄС має прийняти рішення про надання Україні статусу кандидата в члени блоку.

Документ зобовʼязує захищати жінок від домашнього насилля, а також громадян за ознакою сексуальної орієнтації та запроваджує поняття гендера.

Нагадаємо, ООН закликала Україну терміново захистити жінок від домашнього насильства та ратифікувати Стамбульську конвенцію ще у 2020 році.  Торік в українській делегації у ПАРЄ заявили про суттєвий прогрес і велику проведену роботу задля ратифікації Україною конвенції Ради Європи із запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (т.зв. «Стамбульської конвенції»).

У червні 2022 року президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання домашньому насильству, відомої також як Стамбульська конвенція.