В Каннах на прем’єрі українського фільму увімкнули повітряну тривогу

У середу, 25 травня, на Каннському кінофестивалі відбулася прем’єра українського фільму «Бачення метелика» режисера Максима Наконечного. На червоній доріжці зйомочна команда увімкнула сигнал повітряної тривоги.

Так команда фільму нагадала світу, що в центрі Європи йде кривава війна, розповіли її учасники в Facebook.

Команда українського фільму Бачення метелика режисера Максима Наконечного, що бере участь у конкурсній програмі «Особливий погляд Каннського кінофестивалю» влаштувала акцію на червоній доріжці фестивалю перед прем’єрою фільму у Театрі Клода Дебюссі.

У Каннах пролунав гучний повітряної тривоги, що звучить уже три місяці у кожному українському місті.

Під звуки сирени команда фільму розгорнула плакат із написом: «Росіяни вбивають українців. Чи вважаєте ви образливим чи тривожним говорити про цей геноцид?».

Також учасники акції підняли таблички із позначкою, якою у соціальних мережах позначається чутливий контент.

Раніше члени команди фільму прийшли на фотоколл, що традиційно передує прем’єрі фільмів у Каннах,  у футбоках із написом про те, що росіяни вбивають українців, та фотографіями будинку в Маріуполі, в який влучає російська ракета.

Режисер фільму Максим Наконечний одягнув футболку із закликом звільнити з російського полону українського парамедика Юлію Паєвську, позивний Тайра.

Фільм «Бачення метелика» — повнометражний дебют Наконечного, жорстка та сюрреалістична історія про жінку-воїна, яка не бажає бути жертвою.

Після звільнення з ворожого полону аеророзвідниця Лілія намагається повернутися до свого мирного життя в Україні, але біль та травма через пережите повсякчас виринають на поверхню, ніби уві сні, та щось всередині неї не дозволяє забути, чому вона мусить жити далі.

Після показу глядачі влаштували фільму тривалі овації.

Раніше польська режисерка Аґнешка Голланд піддала критиці організаторів Каннського кінофестивалю за включення російських фільмів у програму, а саме картини режисера Кирила Серебреннікова «Дружина Чайковського».

На Каннському кінофестивалі в рамках програми Двотижневик пройшла світова прем’єра української картини Памфір режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука. Після показу фільму овації глядачів не припиняли близько семи хвилин.

Український режисер Мирослав Слабошпицький (Плем’я) зніме фільм за книгою Джона Вайланта Тигр. Продюсерами фільма стануть компанії Даррена Аронофскі та Бреда Пітта.