Пережила землетрус, бомбардування 1941-го – росіяни знесли будівлю головного архітектора Ялти

Російські окупанти продовжують знищувати культурну спадщину в окупованому Криму.

Жителі півострова повідомили, що в Ялті терористи знесли будівлю головного архітектора міста Миколи Краснова. Про це написала омбудсменка Людмила Денісова в Telegram.

“Саме він (Краснов. – Gazeta.ua) проєктував побудову Лівадійського палацу, ялтинського собору Олександра Невського, палацу “Дюльбер” в Місхорі, Юсуповського палацу, кінотеатру імені Шевченка у Сімферополі, садиби Харакс у римському стилі, Палацу Гагаріної в Утьосі, всього – 60 авторських споруд”, – йдеться в дописі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Південній бухті Севастополя вантажать ракети “Калібр” на підводні човни

ЗМІ зазначили, що так зване “Кримське відділення всеросійської общини охорони пам’яток історії і культури” ще у квітні передало окупаційній адміністрації на півострові документи про історичну і культурну цінність будівлі.

“Споруда пережила землетрус 1927 року, бомбардування 1941 року і була зруйнована рашистами 2022 року”, – наголосила Денісова.

У тимчасово окупованому Криму затримали художника Богдана Зізу. 16 травня 2022 року у Євпаторії він облив будівлю міської адміністрації жовтою і синьою фарбами та кинув у будівлю коктейль Молотова. Після затримання він зник.